KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 2575062
*
nr 257 5062
Tavla
Tryck, Maria, 52x39
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 augusti 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 14:28:28
1
200 kr
10/8 19:20:30
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria tavla tryck
-
5064 Relieftavla / ..
Vincent Oreilly, aluminium, ej signerad, oramad, 1..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
-
5016 Väggrelief
Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
*
Tavla
nr 257 5062
Tavla
Tryck, Maria, 52x39
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 augusti 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 14:28:28 | 1 | 200 kr |
10/8 19:20:30 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria tavla tryck
-
5064 Relieftavla / ..
Vincent Oreilly, aluminium, ej signerad, oramad, 1..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53 -
5016 Väggrelief
Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38